Porady

Ile kosztuje aparat nakładkowy?

Piękny, biały uśmiech jest marzeniem każdej kobiety oraz mężczyzny. Na wygląd zgryzu wpływa wiele czynników, jak zdrowie zębów, ich wybarwienie czy obecność kamienia nazębnego, niemniej jednak najważniejszym z nich jest prawidłowe ułożenie zębów względem siebie. Bardzo duża część społeczeństwa zmaga się z nieprawidłowym ulokowaniem zębów w jamie ustnej, co przez specjalistów nazywane jest wadą zgryzu. Posiadanie wady zgryzu z pewnością wpływa na efekt i estetykę uśmiechu oraz samoocenę konkretnej osoby. Dodatkowo nachodzenie na siebie zębów czy ich zbytnie stłoczenie sprzyja rozwijaniu się chorób zębów oraz dziąseł, co spowodowane jest niemożnością ich umycia w dokładny sposób. Jedną z najnowocześniejszych metod walki z wadami zgryzu jest zastosowanie aparatu nakładkowego. Co warto o nim wiedzieć? Ile kosztuje aparat nakładkowy?

Co to jest aparat nakładkowy?

Ortodoncja jest szeroką gałęzią stomatologii. Specjaliści z tej profesji zawodowo zajmują się leczeniem wad zgryzu u pacjentów, a także korygowaniem i niwelowaniem nieprawidłowości zębowych, które widoczne są w jamie ustnej. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku, a głównym powodem wizyty u ortodonty są względy estetyczne, a także profilaktyka zdrowia jamy ustnej. Instrumentem, który pozwala na zmianę lokalizacji i ułożenia zębów jest aparat ortodontyczny. Wraz z postępem technologicznym również w ortodoncji pojawiają się nowoczesne metody leczenia i korygowania wad zgryzu, a jedną z nich są aparaty nakładkowe, o których więcej można przeczytać na stronie: https://soldent.pl/usluga/ortodoncja/aparaty-nakladkowe.

Leczenie za pomocą systemów nakładkowych posiada coraz więcej zwolenników. Aparaty nakładkowe, inaczej nazywane alignerami to specjalnie dopasowanie, komfortowe nakładki do zakładania na łuk zębowy. Ich regularne noszenie, zgodnie z wytycznymi lekarza sprawia, że pacjenci zyskują nowy, piękny uśmiech, bez konieczności zakładania tradycyjnego, metalowego aparatu stałego. 

Zalety stosowania aparatu nakładkowego – co warto wiedzieć?

Aparat nakładkowy to innowacyjny sposób na walkę z nieprawidłowo ułożonymi zębami. Dzięki zaawansowanym technologicznie nakładkom ten typ aparatu może być zakładany w przypadku korekcji różnorodnych wad zgryzu, także tych poważniejszych. Jakie są zalety korzystania z aparatu nakładkowego?

  • względy estetyczne: nakładki są całkowicie przezroczyste i niemal niewidoczne po założeniu,
  • leczenie systemem nakładkowym jest znacznie mniej bolesne i lepiej tolerowane niż metalowe aparaty ortodontyczne,
  • korzystanie z nakładek nie prowadzi do zmian w wymowie, co jest częste w przypadku posiadania metalowych zamków,
  • nakładki są ruchome, co oznacza, że w każdej chwili można je zdjąć, na przykład na ważne spotkanie czy rozmowę,
  • utrzymanie nakładek w czystości jest niezwykle łatwe, co przyczynia się do utrzymania zdrowia zębów i dziąseł,
  • system nakładkowy w bardzo krótkim czasie wpływa na zmianę ustawienia zębów, co prowadzi do skrócenia czasu leczenia,
  • nakładki na zęby wykonane są z surowców, które bardzo rzadko prowadzą do wystąpienia uczuleń u pacjentów.

Aparat nakładkowy cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Korzystanie z tego innowacyjnego systemu przynosi wiele korzyści, a jedną z najważniejszych jest redukcja wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie. 

Aparat nakładkowy – cena i czas leczenia

Ile kosztuje aparat nakładkowy? Cena założenia systemu nakładkowego jest bardzo ruchoma i waha się od 4000 zł do nawet kilku tysięcy. Koszt leczenia uzależniony jest od wielu czynników, jak renoma gabinetu, jego lokalizacja czy rozległość wady. Profesjonalne gabinety już na pierwszej wizycie podają pacjentów szacunkowy koszt naprawy wady zgryzu, dzięki czemu umożliwiają swoim podopiecznym podjęcie ostatecznej decyzji o zamówieniu i założeniu nakładek.

Czas leczenia jest uzależniony od podejścia pacjenta i regularnego noszenia zakładek, a także rodzaju posiadanej wady. Niemniej jednak uzyskanie pięknego, efektownego uśmiechu przy pomocy nakładek jest jedną z najmniej inwazyjnych i komfortowych metod leczenia wad zgryzu.

 

More in:Porady

Comments are closed.

0 %