makijaż

Jak podkreślić kości policzkowe makijażem?

Umiejętnie wykonany makijaż potrafi znacząco podkreślić rysy twarzy, zamaskować niedoskonałości, nadać głębi spojrzeniu, czy wyrównać strukturę i koloryt cery. Jednym z elementów, bez których trudno sobie wyobrazić pełnowymiarowy makijaż jest konturowanie. To właśnie ono odpowiada za wysmuklenie rysów twarzy i sprawia, że wygląda ona smukło, spójnie i świeżo. Jak podkreślić kości policzkowe, aby uzyskać piękny, subtelny efekt?

Jak podkreślić kości policzkowe? – produkty do konturowania twarzy

Aby uzyskać doskonały efekt podkreślonych, smukłych policzków, należy zadbać o odpowiednie produkty w naszej kosmetyczce. Do konturowania potrzebny jest przede wszystkim bronzer. To on odpowiada za podkreślenie strategicznych miejsc na twarzy. Twarz pokryta bronzerem wydaje się być delikatnie opalona, zdrowsza i wysmuklona – zwłaszcza w przypadku korzystania z mocno kryjącego podkładu i matującego pudru.

Kolejnym kosmetykiem, w który warto się zaopatrzyć, jest róż do policzków. Podkreślenie kości policzkowych tym produktem nada efekt skóry muśniętej słońcem, a twarz będzie wyglądała promiennie i świeżo. Odpowiednio nałożony róż uwypukli najbardziej wystające części kości policzkowych. W połączeniu z bronzerem całkowicie odmieni wygląd każdego makijażu.

Ostatnim produktem do konturowania jest rozświetlacz. Aplikujemy go na szczyty kości jarzmowych, tuż nad różem. Rozświetlenie tych okolic sprawia, że to właśnie one stają się widocznym obszarem na twarzy, stanowiąc jednocześnie przeciwwagę do wykonturowanych wcześniej bronzerem policzków. Efekt trójwymiarowości, podkreślenia kości policzkowych i wysmuklenia jest gwarantowany.

Jak podkreślić kości policzkowe? – odpowiednia technika

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na produkty kremowe, czy pudrowe, warto wypracować odpowiednią technikę aplikowania ich na twarz. Przy używaniu bronzera, najlepiej rozpoczynać od małych ilości i delikatnie stemplować tuż pod najbardziej wystającymi miejscami na policzkach. Aby nie uzyskać karykaturalnego efektu, należy zadbać o odpowiednie pędzle, które pomogą w odpowiednim wyblendowaniu produktu. Bronzera można użyć również pod żuchwą i na czoło. Wiele zależy jednak od naturalnych rysów twarzy, dlatego dokładnie określenie miejsc aplikacji jest niemożliwe.

Róż nakładamy tuż nad bronzerem. W tym przypadku również pracujemy na małych ilościach, skupiając się na aplikacji w centralnej części policzków. Mniejsza ilość produktu pozwala na większą kontrolę. Rozświetlacz powinien znaleźć się nad różem, czyli na szczytach kości jarzmowych. Odpowiednie rozprowadzenie wszystkich trzech kosmetyków z pewnością podkreśli kości policzkowe.

Jeśli okaże się, że bronzer został zaaplikowany zbyt nisko, można wykorzystać technikę tzw. bakingu. Za pomocą gąbeczki do makijażu, aplikujemy dużą ilość pudru sypkiego pod kośćmi policzkowymi. Po kilku minutach zdejmujemy nadmiar produktu za pomocą czystego pędzla. Ten trik nada efekt wyraźnego, dopracowanego podkreślenia kości policzkowych.