tipsy

Jak poprawnie założyć tipsy?

Każda damska dłoń prezentuje się lepiej, gdy paznokcie są zadbane i pomalowane. Wiele kobiet ma jednak problem z utrzymaniem ich w dobrym stanie, bo przez codziennie wykonywane obowiązki ulegają one złamaniom i stają się nierówne. Długie paznokcie to idealny dodatek do wieczorowej kreacji i eleganckiej biżuterii. Czy jest zatem rozwiązanie pozwalające na posiadanie i utrzymanie ich bez konieczności korzystania z usług kosmetyczki? Okazuje się, że tak! Z pomocą przychodzą tipsy, czyli sztuczne paznokcie, które nakleja się na naturalną płytkę. To znana od dawna i bardzo popularna metoda. Jak założyć tipsy na paznokcie, by były trwałe i poprawiły wygląd naszych dłoni?

Jak dobrze założyć tipsy?

Tipsy to sztuczne, plastikowe paznokcie, których kształt i wielkość dopasowują się do naturalnej płytki. Jest to świetny sposób na błyskawiczną zmianę wyglądu dłoni. Co więcej, naklejanie tipsów nie jest czasochłonne ani trudne. Zanim jednak zdecydujesz się na doklejenie sztucznych paznokci, warto poznać ogólne zasady dotyczące ich klejenia, które spowodują, że stylizacja będzie trwalsza i bardziej estetyczna.

Najważniejszym krokiem jest wybranie wzoru i kształtu paznokci, które Ci się podobają. Tipsy występują w wielu modnych kolorach, więc każda kobieta znajdzie idealną opcję dla siebie. Sprawdź tipsy zdobione w Zwap.pl i wybierz kompletny zestaw, który zawiera kilka rozmiarów sztucznych paznokci, co pozwoli prawidłowo dopasować je do Twoich naturalnych.

Paznokcie zawsze muszą być przyklejane specjalnym klejem do tipsów, najlepiej nakładanym precyzyjnym pędzelkiem. Należy zadbać, by naturalna płytka paznokcia była czysta i zmatowiona bloczkiem polerskim. Warto również odsunąć skórki, a następnie wyciąć je cążkami – jeśli naklei się na nie tipsy, szybko odpadną. Szerokość doklejanego paznokcia musi być maksymalnie zbliżona do naturalnej płytki. Zapobiegnie to dostawaniu się powietrza oraz zanieczyszczeń pod klejonego tipsa, co z kolei prowadzi do jego odklejania. Prawidłowo przygotowana płytka, pozbawiona lakieru i pyłu, to gwarancja trwałej i spektakularnej stylizacji.

Dla kogo polecane są tipsy?

Sztuczne paznokcie to dobry sposób na zmianę wyglądu dłoni dla osób, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na długie paznokcie na co dzień. Stanowią doskonałe rozwiązanie na imprezy okolicznościowe, kiedy nie chcemy korzystać z usług kosmetyczki, a wolałybyśmy, aby paznokcie były dłuższe i pomalowane. Na tipsy mogą pozwolić sobie w weekend również nastolatki, bo w każdej chwili można je zdjąć. Tak naprawdę są polecane dla każdej kobiety. Wystarczy jedynie zadbać o porządne przygotowanie naturalnej płytki paznokcia i staranne dopasowanie klejonych tipsów. Sztuczne paznokcie mogą być długie i w odważnym kolorze, ale osoby ceniące sobie delikatne i klasyczne zdobienia również znajdą zestaw dla siebie.

Jak założyć tipsy krok po kroku

Kiedy już posiadasz wszystkie niezbędne akcesoria do przyklejenia tipsów, możesz przystąpić do ich aplikacji. Oprócz zestawu sztucznych paznokci potrzebny jest klej w pędzelku. Pomocny może okazać się także pilniczek, blok polerski oraz cążki i patyczek do odsuwania skórek. Dłonie muszą być czyste, a paznokcie skrócone. Oto krótka instrukcja jak założyć tipsy:

  • Pierwszym krokiem jest użycie bloczka polerskiego i zmatowienie naturalnej płytki paznokcia. Narzędzie to wygładzi płytkę i sprawi, że klej będzie lepiej trzymać tipsa.
  • Teraz warto zadbać o wały okołopaznokciowe i narastające skórki. Najlepszą metodą jest delikatne odsunięcie ich drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem, a następnie wycięcie ich cążkami, które muszą być ostre. Należy uważać, by się nie skaleczyć.
  • Gdy rozmiar tipsa dopasowany został do szerokości naturalnego paznokcia, należy posmarować go od wewnątrz klejem. Nie można nakładać go zbyt dużo, bo po dociśnięciu tipsa do paznokcia wypłynie on z boku, zalewając skórę. To z kolei prowadzi do szybkiego odklejania się całości. Najlepiej sprawdzają się kleje z pędzelkiem, który dozuje odpowiednią ich ilość na sztuczny paznokieć.
  • Tips należy docisnąć do paznokcia i przytrzymać kilka sekund. Gotowe! Teraz pozostaje cieszyć się nową stylizacją, która z całą pewnością doda pewności siebie i odświeży wygląd Twoich dłoni.