Porady

Jak profesjonalnie posprzątać mieszkanie?

Zasadniczo każdy lubi przebywać w posprzątanej przestrzeni i nie można się temu dziwić, ponieważ w miejscach estetycznych i schludnych czujemy się na ogół lepiej. To nie jest jednak jedynym powodem, dla którego dbamy o porządek. Warto pamiętać, że brak regularnego usuwania zanieczyszczeń może prowadzić do rozwoju bakterii, które skądinąd są powodem różnych schorzeń. Brak odpowiedniej higieny jest problematyczny szczególnie dla alergików. W takim razie jak najlepiej sprzątać mieszkanie?

Sprzątanie mieszkania – na co zwracać uwagę?

Warto zachować dokładność, w czym pomoże ustalenie kolejności sprzątania. Warto sporządzić sobie listę, która będzie pomocna w ustaleniu wszystkich koniecznych do wykonania prac. Umieścimy na niej odkurzenie podłóg, umycie podłóg, usunięcie kurzu z mebli, umycie okien, umycie blatów i frontów kuchennych. Dzięki temu ustalić można także odpowiednią kolejność. Warto stosować się do zasady, żeby sprzątać od góry, do dołu. Dzięki temu wyeliminujemy krople czy kurz opadające na dolne partie (np. z frontów na blaty, z blatów na podłogę). Oszczędzimy sobie tym powtarzanie pracy, a wszystko pójdzie znacznie szybciej.

Na samym początku sugerujemy starcie kurzu, ponieważ to on najbardziej opada przy sprzątaniu. Warto skorzystać z mikrofibrowych ściereczek, które przyciągają kurz, a nie wzbijają go. Przed starciem kurzu można także umyć okna i ściągnąć firany oraz zasłony, ponieważ z nich także będzie opadać kurz. Nie zapominajmy oczywiście o parapetach.

Warto wyposażyć się w przydatne akcesoria do sprzątania, takie jak specjalne ściereczki do mycia okien, szczotki do fug, czy myjki do gładkich powierzchni. To samo w przypadku detergentów. Im lepszy, tym szybciej i prościej uporamy się nawet z trudnymi zabrudzeniami. To szczególnie ważne w przypadku kamienia na armaturze kuchennej i łazienkowej czy przypaleń na kuchence.

Trzeba także pomyśleć o miejscach ciężko dostępnych i czasami nawet niewidocznych na pierwszy rzut oka. Z tego powodu czyszcząc blaty należy pamiętać o umyciu przestrzeni pod ekspresem do kawy, podobnie w przypadku miejsca za sedesem w łazience.

Firmy sprzątające Kraków

Samodzielne sprzątanie mieszkania czy domu to z pewnością zajęcie czasochłonne, a jednocześnie bardzo męczące. Nieprzypadkowo tak wiele osób decyduje się na zatrudnienie firmy sprzątającej w Krakowie. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ponieważ w tym przypadku można mieć pewność, że mieszkanie będzie posprzątane dokładnie – specjaliści korzystają z nowoczesnych narzędzi i urządzeń, a ponadto używają sprawdzonych i skutecznych detergentów.

Firmy sprzątające Kraków – czym się kierować przy wyborze?

Zastanawiając się nad konkretną firmą sprzątającą należy pamiętać o kilku rzeczach. Oczywiście na pewno w grę wchodzi cena usługi, jednak poza tym warto sprawdzić opinie innych klientów, a także dopytać o terminy sprzątania oraz zakładany czas pracy. Może to być bardzo pomocne przy wyborze. Natomiast w tym czasie można zająć się swoimi sprawami czy spotkać się z przyjaciółmi.

More in:Porady

Comments are closed.

0 %