Porady

Jak usunąć naczynka na nogach?

Pękające naczynia na nogach mogą pojawiać się w każdym wieku, wiele osób szuka skutecznego sposobu, aby zmniejszyć ich widoczność, ponieważ wyglądają nieestetycznie. Nowoczesne metody usuwania naczynek są bardzo skuteczne i dają dobre rezultaty, nawet przy bardzo widocznym problemie. Jeśli zastanawiasz się, jak zlikwidować naczynka na nogach, to poznaj innowacyjne techniki.

Naczynka na nogach – jak powstają i czym się charakteryzują?

Rozszerzone naczynia zwykle widoczne są na tylnej stronie kolan. Mają postać ciemnych, czasem fioletowych pajączków. Pękanie naczyń krwionośnych związane jest z ich kruchymi ścianami. Z tego względu często w profilaktyce leczenia pękających naczynek stosuje się preparaty, które wzmacniają naczynia krwionośne i poprawiają krążenie krwi. Problem naczynek może być powierzchniowy albo głęboki, kiedy pojawiają się żylaki. Do przyczyn pojawiania się pajączków na nogach zalicza się również zaburzenia krzepliwości krwi. Nieprawidłowe kurczenie się oraz rozkurczanie naczyń sprawia, że narażone są one na uszkodzenia. Problemowi sprzyja siedzący tryb życia, brak odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, ale też częste opalanie się. Wiele osób zastanawia się, jak usunąć naczynka na nogach i szuka sprawdzonego sposobu. Obecna medycyna estetyczna oraz kosmetologia, dysponują sprawdzonymi narzędziami, które pozwalają zlikwidować problem.

Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

W walce z pękającymi naczyniami krwionośnymi duże znaczenie ma odpowiednia profilaktyka. Warto zmienić nieco tryb życia, prowadzając do niego trochę ruchu. Zaleca się zrezygnowanie z używek, takich jak papierosy oraz alkohol. Istotne znaczenie ma też postawa w trakcie siedzącej pracy, nie powinno się zakładać nogi na nogę. Istnieją też skuteczne zabiegi, które zamkną naczynia i zmniejszą ich widoczność. Zamykanie naczynek w Kielcach cieszy się dużą popularnością. Specjaliści korzystają z metody, jaką jest mikroskleroterapia. Zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę specjalnego preparatu, który zamyka naczynia. Wstrzykiwanie substancji powoduje powstanie miejscowego stanu zapalnego, który w rezultacie prowadzi do naprawy naczyń krwionośnych. Dochodzi do zwłóknienia naczynia, a następnie jest ono wchłaniane do tkanek. To bezpieczna metoda, która doskonale sprawdza się w przypadku występowania niewielkich pajączków.

Laserowe usuwanie naczynek – na czym polega?

Laserowe likwidowanie naczynek daje dobre rezultaty nawet w przypadku dużych zmian. Promienie lasera mają za zadanie zniszczyć wybrane struktury naczyń poprzez ciepło, które się wytwarza w trakcie ekspozycji. Laserowe zamykanie naczynek w Kielcach odbywa się sprzętem najwyższej klasy, który pozwala bezpiecznie zmniejszać widoczność naczynek. Pod wpływem wiązki światła dochodzi do uszkodzenia ścian naczyń, ulegają one rozpadowi i są stopniowo wchłaniane przez organizm. Zabieg jest bezpieczny i niezbyt bolesny, przed przystąpieniem do niego konieczna jest konsultacja z lekarzem, który wykluczy przeciwwskazania i określi ilość zabiegów w serii. Jak usunąć popękane naczynka na nogach przy pomocy światła lasera?

Specjalista ustawia urządzenie, następnie do oczyszczonej skóry przykładana jest głowica lasera. Niekiedy przed włączeniem urządzenia stosuje się specjalne maści, które mają na celu nieco znieczulić skórę. Głowica emituje wiązkę światła, która trafia w naczynia i w sposób kontrolowany uszkadza je. Naturalne procesy w organizmie powodują rozpad uszkodzonych struktur i ich wchłonięcie. Pierwsze efekty widoczne są niemal od razu, wraz z upływającym czasem, zmiany na nogach stają się coraz jaśniejsze. Najlepsze rezultaty zauważalne są po upływie paru tygodni, w przypadku dużych zmian na nogach – zabieg należy powtórzyć po pewnym czasie. Aby efekt utrzymywał się przed długi czas – należy odpowiednio zadbać o skórę. Bezpośrednio po laserowym zamykaniu naczynek na nogach należy stosować kremy z wysokim filtrem, które mają chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych.

More in:Porady

Comments are closed.

0 %