Porady

Jak znaleźć dobrego architekta ? – wskazówki

Dobry architekt w Sosnowcu, może zostać przez Ciebie odnaleziony poprzez rozeznanie się wśród znajomych, w kwestii ich doświadczeń z profesjonalistami z tej dziedziny, czy też poprzez poszukiwanie w internecie polecanych architektów. Jeśli poszukujesz specjalisty, który odpowiednio zaaranżuje przestrzeń Twojego domu czy też biura, najpierw powinieneś zastanowić się nad tym, jaką sumę pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na jego pracę. Oprócz tego warto wyznaczyć obszar, z którego powinien pochodzić. Żyjąc w tym samym mieście co Ty, będziecie mieć szansę na rozmowę w cztery oczy. Takie działania nieco zawężą krąg Twoich poszukiwań.

Czym powinieneś się kierować wybierając architekta?

Istnieje kilka kwestii, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze, poszukaj osoby, specjalizującej się w projektach, które Cię interesują. Po drugie, przyjrzyj się portfolio tej osoby. Dzięki czemu będziesz miał szansę, zapoznać się z jej stylem tworzenia i określić czy taki sposób jest zbieżny z Twoim zmysłem estetyczności i funkcjonalności pomieszczeń. Jeśli architekt, który Cię zainteresował pochodzi z tego samego miasta co Ty np. architekt w Sosnowcu, jest szansa, że projektował wnętrza, do których możesz się udać i zobaczyć efekty jego pracy na własne oczy. Powinieneś także poszukać informacji o wykształceniu oraz doświadczeniu tej osoby. Zebranie podstawowych wskazówek może znacznie przyspieszyć proces poszukiwań. Rozsądne wydaje się, porozmawiać z kilkoma różnymi architektami, zanim dokona się wyboru, ponieważ oprócz kwestii typowo technicznych, istotne jest także, sprawne porozumiewanie się. Wstępne rozmowy mogą ukazać z kim rozumiesz się bez słów, a z kim kompletnie nie jesteś w stanie się dogadać.

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Powinieneś zebrać swoje pomysły i aspiracje w jedną całość, dzięki czemu architekt będzie mógł szybciej odnaleźć się w Twoich potrzebach. Możesz pokazać mu przykładowe prace z jego portfolio, które wpadły Ci do oka, albo zainspirować go innymi przypadkowymi zdjęciami uwielbianymi przez Ciebie. Ważne jest także, abyś opisał swoje nawyki, sposób, w jaki pracujesz, swoje pasje oraz innych osób, z którymi będziesz mieszkał. Taka wiedza jest niezbędna do zaprojektowania przestrzeni dostosowanej do Twojej codzienności oraz Twojej rodziny. Jeśli odpowiednio się przygotujesz do takiej rozmowy, Wasza współpraca będzie przebiegała sprawniej. Co wydaje się przynosić wiele korzyści dla obu stron.

Zyski z włożonego czasu w poszukiwania odpowiedniej osoby

Może Ci się wydawać, że taka pogłębiona analiza to strata czasu. Wyobraź sobie jednak ile czasu i pieniędzy możesz zaoszczędzić, jeśli wybierzesz odpowiednią osobę, z którą będziesz się dobrze dogadywać. Zamiast wyboru losowego, który może doprowadzić do sytuacji zmiany architekta w trakcie projektu lub, co gorsza przymusu zmiany koncepcji w trakcie jej realizacji. Wydaje się dość oczywiste, że taka analiza przynosi o wiele więcej korzyści niż strat. Dobre przygotowanie jest podstawą owocnej współpracy. 

 

More in:Porady

Comments are closed.

0 %