Porady

Jak zorganizować przyjęcie po ślubie cywilnym?

Jak zorganizować przyjęcie po ślubie cywilnym?

Coraz częściej młode osoby decydują się na wzięcie ślubu cywilnego. Do zawarcia małżeństwa wystarczy im skromna uroczystość w urzędzie stanu cywilnego w gronie najbliższych osób. Ślub cywilny, w odróżnieniu od kościelnego, charakteryzuje się dużo szybszym przebiegiem ceremonii (trwa koło 20-30 minut), a liczba osób zgromadzonych w sali również jest ograniczona. Nie znaczy to jednak, że po uroczystości każdy rozchodzi się do domu — przyjęcie weselne jest jak najbardziej normalnym porządkiem rzeczy, ponieważ celebruje się ważne wydarzenie w życiu świeżych małżonków. Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak zorganizować przyjęcie weselne po ślubie cywilnym, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz ciekawe podpowiedzi.

Przyjęcie po ślubie cywilnym — Wrocław

Ślub cywilny najczęściej organizowany jest w urzędzie stanu cywilnego w przeznaczonej do tego celu sali. Jednak ceremonia ta może być również przeprowadzana w innym, wybranym przez narzeczonych miejscu, po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów w urzędnikiem. Młodzi decydują się przeważnie na ślub plenerowy, ale niejednokrotnie wybór pada na dworki lub pałace.

 

Uroczystość złożenia przysięgi małżeńskiej przed urzędnikiem państwowym trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut, w trakcie której obecna jest para młoda, świadkowie i najbliższa rodzina. Czasem zaproszeni są też inni goście, którzy w zależności od miejsca, w którym odbywa się ślub, obecni są na zewnątrz sali lub w jej środku (prywatna salka bądź ogród). Dla młodego małżeństwa wydarzenie to jest niezwykle ważne, dlatego prócz wynajęcia fotografa i kamerzysty, istotne jest zadbanie o każdy szczegół — począwszy od ubioru, przez zaproszenia, skończywszy na planie przyjęcia poweselnego.

Idealne miejsce na przyjęcie po ślubie cywilnym — Wrocław

Obecnie wśród nowożeńców na popularności zyskują miejsca zabytkowe, z ciekawą i ponadczasową architekturą, która nada wyjątkowy klimat i przeniesie każdego uczestnika imprezy do innej epoki. Przyjęcie na świeżym powietrzu kojarzy się głównie z amerykańskimi filmami, ale przede wszystkim zapewnia większą swobodę i komfort każdego uczestnika zabawy. Dodatkowym atutem przyjęcia weselnego w plenerze jest możliwość rozłożenia namiotów czy parasoli, które zapewnią cień w upalny dzień oraz schronienie przed ewentualnym deszczem. Wrocław oferuje wiele fantastycznych miejsc, nadających się na przyjęcie weselne po ślubie cywilnym, nie tylko w pobliżu starego rynku, ale też dalej od centrum.

Atrakcje na przyjęciu po ślubie cywilnym we Wrocławiu

Niewątpliwie kolejną kwestią niezbędną w organizacji całego przyjęcia weselnego są zaproszenia ślubne, bo to dzięki nim każdy gość jest poinformowany o miejscu, dacie oraz godzinie przyjęcia. Nie można jednak zapomnieć o zapewnieniu gościom dodatkowych rozrywek jak tańce, degustacje, zabawy czy pokazy. Warto znaleźć dobrego DJ-a lub zabrać własny sprzęt z muzyką. Jeśli na imprezie będą również zaproszeni najmłodsi, warto zatrudnić animatora, który zapewni dzieciom ciekawe atrakcje.

 

More in:Porady

Comments are closed.

0 %