Porady

Pokoje w Kościelisku – jakie mają zalety?

Kościelisko, położone zaledwie 6 km od Zakopanego, kusi turystów pięknymi widokami i bliskością tatrzańskich szlaków. To wieś gminna, do której odwiedzający przyjeżdżają niemal przez cały rok. Dlaczego warto skorzystać z wynajmu pokoju właśnie w Kościelisku? Jakiego standardu można się spodziewać?

Pokoje Kościelisko – co przyciąga turystów?

Planując wypoczynek w polskich górach, warto rozważyć przyjazd do mniejszych miejscowości. Do stolicy polskich Tatr, Zakopanego, przyjeżdżają tysiące turystów, w sezonie trudno więc znaleźć tam odpowiednią kwaterę. Pokoje-Kościelisko są dobrym rozwiązaniem, jeśli szukamy spokoju i wygody, tuż przy wejściu na tatrzańskie szlaki.

W Kościelisku znajduje się wiele domów gościnnych, pensjonatów i okazałych willi, przyciągających wzrok tradycyjną, podhalańską architekturą i oferujących pokoje do wynajęcia. Ze względu na znaczną ilość kwater, znalezienie wolnego pokoju nawet w szczycie sezonu jest łatwiejsze niż w samym Zakopanem. Poza tym, zakwaterowanie w tej właśnie miejscowości daje możliwość  skorzystania z możliwości wejścia na szlaki do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej bez konieczności dojazdu samochodem i martwienia się o parking. W dolinach tych rozpoczynają się szlaki prowadzące zarówno na szczyty Tatr Zachodnich, jak i pozwalające odwiedzić jaskinie i schroniska, między innymi na Hali Ornak. To świetna lokalizacja, jeśli mamy w planach spokojne wycieczki i spacery po mniej uczęszczanych partiach najwyższych polskich gór. Dolina Chochołowska to już chyba ostatni ze szlaków, gdzie bywa naprawdę pusto!

Pokoje do wynajęcia w Kościelisku – jakiego standardu oczekiwać?

Pokoje Kościelisko oferują bardzo zróżnicowany standard, uzależniony od przedziału cenowego, na jaki się zdecydujemy. Zdecydowana większość wynajmujących oferuje jednak przestronne pokoje z łazienkami, często wyposażone w aneksy kuchenne lub z dostępem do wspólnej kuchni. To znacznie ułatwia pobyt i zmniejsza koszty, zwłaszcza w przypadku wyjazdów rodzinnych. Wybierając się do Kościeliska zimą, warto dopytać, czy pokoje są wyposażone w suszarki do obuwia. To bardzo przydatne w czasie, kiedy  buty są niemal nieustannie narażone na przemoknięcie.

Tym, co wyróżnia pokoje Kościelisko jest dostępność parkingów dla wynajmujących. Większość gospodarzy zapewnia miejsce do parkowania w cenie wynajmu pokoju, na posesji koło budynku. To wielka zaleta pobytu w Kościelisku dla wszystkich zmotoryzowanych gości. Nie znaczy to jednak, że zakwaterowanie w tej oddalonej od Zakopanego wsi nie jest rozwiązaniem korzystnym dla osób, które do stolicy Tatr przyjadą pociągiem czy autobusom! Ze względu na dobrze funkcjonującą sieć połączeń autobusowych oraz kursującym co chwilę busom, dojazd do centrum Zakopanego nie zajmie dużo czasu. Cała podróż trwa nie więcej niż kwadrans, a busy kursują co kilkanaście minut.

Pokoje w Kościelisku stanowią więc świetną bazę do górskich wypadów lub miejsce na rodzinny wypoczynek. Miejscowość posiada prawdziwie podhalański urok, niezależnie od pory roku.

More in:Porady

Comments are closed.

0 %