masaż leczniczy

Czy praca masażysty leczniczego jest wymagająca?

Praca masażysty polega na leczniczym oddziaływaniu na tkanki ciała. Specjalista wyczuwa pod swoimi palcami nieprawidłowości w strukturach mięśni oraz stawów i z zastosowaniem odpowiednich technik ruchu rąk jest w stanie doprowadzić do usunięcia ich.

Gdzie udać się na masaż leczniczy - Jastrzębie-Zdrój

W ofertach gabinetów do wyboru są różne rodzaje masaży, począwszy od relaksacyjnych, przez sportowe, klasyczne, limfatyczne, twarzy, całego ciała, a skończywszy na poszczególnych partiach. Szukając specjalisty, można skierować się do przychodni lub prywatnych gabinetów. Oferty masaży leczniczych, czyli tzw. klasycznych znajdują się zarówno w dużych miastach, jak i w wielu mniejszych miejscowościach.

Stacjonarny masaż w Jastrzębiu-Zdroju

Masażysta pracujący stacjonarnie przyjmuje w gabinecie. W tym przypadku to pacjenci muszą wykazać się mobilnością i udać się na wizytę. Wykonywanie pracy w taki sposób wiąże się z komfortem. Masażysta nie jest narażony na ciągle zmieniające się warunki, może zadbać o odpowiednią temperaturę, wystrój i atmosferę, a także zgromadzić na miejscu dużo sprzętu, dzięki czemu oferta może być bogatsza.

Mobilny masaż w Jastrzębiu-Zdroju

Mobilny masażysta nie posiada własnego stacjonarnego gabinetu, do którego przychodzą pacjenci. To on jeździ z całym potrzebnym sprzętem do mieszkań, wnosi posiadane wyposażenie do środowiska domowego pacjenta i na miejscu wykonuje pracę. Trudność polega na konieczności ciągłego przemieszczania się z miejsca na miejsce, a także noszeniu ze sobą stołu do masażu i wszystkich innych akcesoriów potrzebnych do wykonania zabiegu. Wskazane jest, aby masażysta był osobą zmotoryzowaną, co ułatwia mu przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Zdarza się jednak, że musi dojechać do celu komunikacją miejską i resztę drogi pokonać pieszo. Jest to niewątpliwie duże utrudnienie. Z punktu widzenia pacjenta mobilne masaże lecznicze w Jastrzębiu-Zdroju to szansa na pomoc dla wszystkich, którzy nie mogą opuszczać swojego mieszkania czy łóżka ze względu na zły stan zdrowia.

Czy praca masażysty leczniczego jest wymagająca?

Skupiając się na aspektach trudności pracy masażysty leczniczego, należy wziąć pod uwagę zarówno niedogodności fizyczne, jak i psychiczne. Specjalista pracujący w sposób mobilny będzie potrzebował większej sprawności fizycznej. Powinien wziąć pod uwagę ciężar łóżka do masażu, które trzeba nosić do domu pacjenta. Najlżejsze na rynku to około 10 kg bez dodatkowych akcesoriów. Specjaliści pracujący stacjonarnie nie mają takiego problemu. Gabinety w tej formie są wyposażone w sprzęt zainstalowany na stałe. Dlatego bardzo dobrze radzą sobie w tym zawodzie osoby sprawne fizycznie, wysportowane, jak i z lekką niepełnosprawnością fizyczną czy niedowidzące. Masażysta natomiast musi być osobą o dużej wiedzy teoretycznej, posiadającą umiejętności praktyczne, odporną na stres i empatyczną. Widok niektórych przypadków czy historie życia opowiadane przez pacjentów, mogą zostawiać ślad w psychice. Osoba wykonująca ten zawód powinna być odporna na trudne sytuacje życia zawodowego.