wesele

Kiedy należy zarezerwować salę weselną i o czym pamiętać?

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcie, które wymaga czasu i zaplanowania wszystkich czynności z odpowiednim wyprzedzeniem. Podstawą będzie znalezienie i zarezerwowanie sali, na której odbędzie się przyjęcie weselne. Ponieważ mając już salę, młoda para będzie mogła zamówić zespół, fotografa i oprawę florystyczną. A kiedy trzeba zarezerwować salę weselną i jak dokonać słusznego wyboru?

Jak znaleźć idealną salę weselną?

Sale weselne mają bardzo zróżnicowaną ofertę, dlatego to ważne, aby w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i oczekiwania względem takiego miejsca. Młoda para powinna policzyć, ilu dokładnie gości planuje zaprosić, ponieważ nie każda sala weselna w Inowrocławiu dysponuje zapleczem, aby przygotować przyjęcie dla ponad 100 osób. Istotnym kryterium przy wyborze sali będzie także jej lokalizacja i możliwość zorganizowania noclegu dla gości, którzy przyjadą z daleka. Poza tym młoda para musi sprawdzić również liczbę miejsc parkingowych, czas dojazdu z kościoła do sali oraz oferowane przez dany lokal menu.

Kiedy trzeba zarezerwować salę weselną?

Wiele sal weselnych ma duże obłożenie, szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich. Wówczas może się okazać, że wymarzona sala jest dostępna dopiero za 2-3 lata. Dlatego, jeśli młoda para chce znaleźć dobrze wyposażoną i idealnie położoną salę, to poszukiwania powinna rozpocząć już na dwa lata przed planowanym ślubem. Zarezerwowanie sali weselnej nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu. Zwykle w tym celu wystarczy odwiedzić osobiście dany lokal, ustalić dokładną datę i godzinę wesela oraz wpłacić zaliczkę, która będzie stanowiła niewielki procent szacowanej kwoty całej imprezy. 

O czym warto pamiętać, rezerwując salę weselną?

Przed dokonaniem rezerwacji, trzeba przede wszystkim sprawdzić cenę wszystkich proponowanych usług i porównać ją z dostępnym budżetem. Poza tym sala weselna w Inowrocławiu może oferować także dodatkowe atrakcje w postaci słodkiego bufetu, wiejskiego stołu czy stanowiska z drinkami. Nie bez znaczenia będzie również możliwość zorganizowania dodatkowych występów muzycznych lub artystycznych oraz przestronny ogród, w którym goście będą mogli wypocząć między poszczególnymi zabawami. Sala weselna powinna być również dobrze oświetlona, pięknie przystrojona i klimatyzowana. Oglądając różne sale, trzeba też zwrócić uwagę na wielkość parkietu oraz możliwość ustawienia stołów tak, aby goście mogli ze sobą swobodnie rozmawiać i bez problemu poruszać się między stołami. Ważnym aspektem będzie również sprawny kontakt z obsługą sali oraz profesjonalne podejście do młodej pary i sygnalizowanych przez nią potrzeb.

 

Gdy przyszli małżonkowie zarezerwują swoją wymarzoną salę, to będą mogli zająć się innymi kwestiami organizacyjnymi takimi jak transport, oprawa muzyczna czy sesja zdjęciowa. Ważne, by nie zwlekać z wyborem sali zbyt długo i znaleźć miejsce, gdzie będzie można zorganizować piękne wesele dla całej rodziny w przystępnej cenie. Dobra sala weselna to gwarancja udanej zabawy, dlatego warto poświęcić więcej czasu na poszukiwania idealnego lokalu.