sitodruk

Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy cieszy się bardzo dużą popularnością i rewelacyjnymi opiniami. Wynika to z faktu, iż gwarantuje zachowanie wzorów i barw dokładnie takich, jakie przewidziano w projekcie. Ponadto zapewnia spore oszczędności przy dużym nakładzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ta technika druku, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Druk offsetowy - co to jest?

Offset to rodzaj druku płaskiego, w czasie którego obraz jest przenoszony przez specjalną matrycę znajdującą się na cylindrze. Matryca ta jest wykonana z aluminium, dlatego wyróżnia się lekkością i trwałością. Natomiast cylinder pokryty jest specjalną gumą offsetową.

Podczas druku offsetowego, farba początkowo trafia na gumę cylindra, a dopiero w kolejnym etapie trafia na właściwy materiał. Należy zaznaczyć, że do druku offsetowego używane są różne gumy, w zależności od tego, na jakim materiale chcemy umieścić nadruk.

Druk offsetowy - dlaczego warto? Jakie ma zalety?

Druk offsetowy nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Doceniany jest on od lat i ceniony niemal na całym świecie. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż gwarantuje bardzo wysoką jakość wydruku. Wydruki wykonane tą metodą są wyraźne i bogate w intensywne kolory. Ponadto wybierając druk offsetowy, możesz sporo zaoszczędzić.

Druk offsetowy - kiedy warto się na niego zdecydować?

Offset umożliwia wydruk wielonakładowy niedużym kosztem. Z tego względu jest on polecany firmom, które chcą zainwestować w druk materiałów promocyjnych. Często korzystają z niego przedsiębiorstwa prowadzące kampanię reklamową. Wyróżnia się on świetną jakością i pozwala zachować kolorystykę taką, jak przedstawiono w projekcie. Jednak, aby druk offsetowy dał satysfakcjonujący efekt, najlepiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej firmie. Warto postawić na doświadczonych fachowców, którzy posiadają doświadczenie i zaawansowane urządzenia.

Czym różni się druk offsetowy od cyfrowego?

Zarówno druk cyfrowy, jak i offsetowy cieszy się ogromną popularnością. Jednak występują pomiędzy nimi pewne różnice. Pierwszy z nich jest stosowany głównie do niskich nakładów, natomiast offset głównie używa się do dużych nakładów. Niewielkie zamówienia w przypadku druku offsetowego są po prostu nieopłacalne.

Różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami druku jest także jakość. W tym przypadku zdecydowanie wygrywa offset, który zapewnia bardzo wysoką jakość wydruku. Należy jednak pamiętać, że technika druku cyfrowego stale się rozwija i jest na coraz wyższym poziomie.

Profesjonalny druk offsetowy - Bydgoszcz

Szukasz firmy, która ma w swojej ofercie druk offsetowy? Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziesz DCB Studio Reklam specjalizujące się m.in. w offsecie. Zlecając wykonanie nadruku tej firmie, masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości. Ponadto nie przepłacisz i będziesz mógł liczyć na profesjonalne doradztwo specjalistów. Fachowcy wytłumaczą Ci, na czym polega druk offsetowy, chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z tą techniką druku.