adwokat

Kiedy warto skorzystać z usług oferowanych przez kancelarię adwokacką?

Jeśli chodzi o kwestie prawne, zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować pomocy prawnika. Jest to szczególnie ważne, np. jeśli myślisz o rozpoczęciu lub poszerzeniu swojej działalności. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że robiłeś coś nielegalnego, aż po fakcie, a wtedy jest już za późno. W takich sytuacjach będziesz musiał natychmiast skontaktować się z prawnikiem. W tym tekście odpowiadamy zatem na pytanie kiedy warto skorzystać z usług oferowanych przez kancelarię adwokacką?

Pozew przeciwko nam

Pierwszym przypadkiem, w którym warto zatrudnić prawnika, jest sytuacja, w której osoba fizyczna lub firma została już oskarżona o popełnienie przestępstwa w sądzie. W takich przypadkach prawnik może pomagać się bronić w Twoim imieniu, aby sprawa została rozwiązana sprawiedliwie i szybko, bez zbędnej zwłoki lub naliczania dodatkowych kosztów w trakcie procesu.

Prowadzenie postępowania rozwodowego

Niezależnie od tego, czy jest to rozwód, czy separacja, sprawy z zakresu prawa rodzinnego są często bardzo skomplikowane i wymagają specjalistycznej wiedzy zarówno z zakresu prawa rodzinnego, jak i dziedzin pokrewnych, takich jak prawo podatkowe i prawo majątkowe, aby sprawiedliwie rozstrzygać spory dla wszystkich zaangażowanych osób. Jeśli zatem masz problem prawny takiej natury, warto skonsultować się z prawnikiem i zatrudnić adwokata

Sprawy cywilne

Kancelaria może mieć charakter ogólny, co oznacza, że oferuje usługi związane z dowolną dziedziną prawa lub może koncentrować się na jednym konkretnym obszarze, lub rodzaju sprawy. Oznacza to, że skorzystanie z usług kancelarii adwokackiej będzie korzystne w sprawach cywilnych takich jak:
  • Sporządzanie testamentu. Prawnik może pomóc w sporządzeniu testamentu, który spełnia Twoje potrzeby i chroni Twój majątek. Jeśli chcesz mieć pewność, że ludzie, których kochasz, dostaną po Twojej śmierci to, co im się należy, prawnik może pomóc w załatwieniu formalności.
  • Egzekwowanie umów lub porozumień. Jeśli ktoś naruszył umowę z Tobą i odmawia jej honorowania, prawnik może wyegzekwować umowę na drodze sądowej.
  • Sporządzanie warunków umowy. Jeśli zawierasz umowy z innymi firmami lub osobami fizycznymi, posiadanie dobrej umowy może zaoszczędzić czas, pieniądze i kłopoty na późniejszym etapie.

Kancelaria adwokacka poznań — usługi lokalne

Na przykładzie Poznania, choć może zdarzyć się to w każdym innym mieście, warto przedstawić również sytuację, w której musimy załatwić sprawę formalną w innym regionie, w którym nie mieszkamy. W takiej sytuacji dojazdy i samodzielne przygotowanie sprawy jest niezwykle niekomfortowe. Kancelaria adwokacka w Poznaniu – lub innym mieście może reprezentować nas i załatwiać wszystkie sprawy za nas. Na podstawie wydanego upoważnienia będzie mogła rozwiązywać zarówno proste, jak i błahe kwestie, ale i reprezentować przed innymi osobami czy organami państwowymi. Kancelarie prawnicze zajmują się świadczeniem usług prawnych nawet na odległość i na rzecz osób prywatnych, firm oraz organizacji. Mogą oferować szereg różnych usług zdalnych, w tym:
  • Doradztwo prawne i reprezentacja w sądzie
  • Sporządzanie umów i dokumentów
  • Pomoc w rozwiązywaniu sporów z innymi stronami