senior

Samochód dla seniora - jaki wybrać?

Samochody to zdecydowanie najszybciej rozwijająca się oraz najpopularniejsza gałąź transportu w dzisiejszych czasach. Bardzo często mówi się o tym, jaki samochód będzie idealny dla osoby, która dopiero zdała egzamin na prawo jazdy i zaczyna jeździć. Dla odmiany w tym artykule dowiesz się, jaki samochód dla seniora będzie sprawdzał się najlepiej oraz zagwarantuje tym samym komfortową oraz bezpieczną podróż. Warto wspomnieć, że nie trzeba od razu dokonywać zakupu auta. Można je wypożyczyć w jednej z najnowocześniejszych firm, takich jak wypożyczalnia samochodów w Rybniku, aby sprawdzić funkcjonalność pojazdu oraz jego zalety podczas jazdy.

Jakie auto dla osoby starszej będzie najlepsze?

Jeśli zastanawiasz się, jaki samochód dla emeryta spełni Twoje oczekiwania w pełni, to poniżej znajdziesz kilka najlepszych propozycji, które warto rozpatrzeć podczas wyboru odpowiedniego pojazdu.

1. 2020 Kia Soul

Choć nie jest to wizualnie najpiękniejszy samochód, to nie można mu odmówić świetnego przystosowania do jazdy. Przednia szyba jest niesamowicie wielka, dzięki czemu nie będziesz musiał pochylać się do przodu, aby zobaczyć nad głową światło stopu. Istnieje natomiast wada dotycząca kształtu całego samochodu. Mianowicie zdecydowanie okrojona aerodynamika. Pojazd ten posiada wyjątkowo niskie spalanie, co w dzisiejszych czasach może okazać się bardzo przydatne ze względu na rosnące ceny paliw. Wszystko napędzane jest silnikiem o pojemności 2 litrów, o którym można śmiało powiedzieć, że trzyma odpowiednie tempo. Jest to świetny samochód, jeśli chodzi o jazdę po mieście. Gwarantuje on niskie zużycie paliwa, niebywały komfort jazdy oraz to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo na drodze. Sprawdź go już teraz.

2. 2020 Toyota RAV-4

Istnieje wiele małych SUV-ów, które swoją budową oraz domyślnym ustawieniem kierownicy pasowałyby by do starszego kierowcy. Toyota RAV-4 idealnie spełnia te warunki, co czyni ją jednym z lepszych aut dla ludzi starszych. RAV-4 wypada dobrze w testach bezpieczeństwa i oferuje konwencjonalną dźwignię zmiany biegów oraz wysoko zamontowany ekran kontrolny otoczony przyciskami, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych menu. Jest to niesamowity komfort, ponieważ mniejsza potrzeba przewijania lub przesuwania, czy też innych rozpraszających i niewygodnych zachowań wpływa w dużym stopniu na bezpieczeństwo podczas jazdy. Podsumowując, jest to zdecydowanie jeden z faworytów podczas wyboru najlepszego auta dla emeryta.

3. Ford EcoSport

Samochód ten już z daleka będzie wyglądać na bardzo spokojny oraz komfortowy model. Gdy znajdziesz się w środku, znajdziesz konwencjonalne wyposażenie oraz przestronną kabinę z dobrą widocznością dzięki dużej przedniej szybie. Tylne siedzenie jest niewielkie, a szyby w tylnych słupkach są niestety bezużyteczne. Jeśli szukasz najmniejszego pojazdu, który wciąż zapewni Ci komfort, bezpieczeństwo oraz trochę miejsca w środku to Ford EcoSport wcale nie będzie taki zły. Bardzo korzystną informacją dla potencjalnego kupca tego modelu jest to, że pojazd pali bardzo mało, więc możesz jeździć i jeździć mimo wzrastających cen paliw. Idealny samochód do jazdy miejskiej oraz niedalekich rodzinnych wycieczek poza miasto.

4. 2020 Toyota Yaris

Sedany oferują seniorom dość pospolite korzyści z ich posiadania. Mianowicie mowa tu o nieco lepszym prowadzeniu, niż jest to w przypadku SUV-ów. Coraz częściej można spotkać się ze zdecydowanie podniesionym zawieszeniem w samochodach tego typu. Nie inaczej jest w Toyocie Yaris. Jej siedzenia są o wiele wyżej, a to gwarantuje więcej komfortu w trakcie jazdy. Samochód ten bardzo dobrze przeszedł testy bezpieczeństwa oraz zapewnia maksymalną wygodę podczas podróży. Może służyć idealnie zarówno podczas dalekich wyjazdów, jak i spokojnej jazdy po mieście. Toyotę Yaris z innymi wcześniej wspomnianymi pojazdami łączy to, że jest bardzo ekonomiczna i charakteryzuje się bardzo małym spalaniem. Jej opływowy kształt z pewnością przyczynia się do większej dynamiki jazdy oraz gwarantuje całkiem ciekawy aspekt wizualny.