zabawki

Edukacyjne zabawki dla dzieci - jakie wybrać?

Rola zabawek w życiu małego dziecka jest niezwykle ważna. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawki, mogą nie tylko uprzyjemnić mu czas i dać wiele radości, ale również wpłynąć na jego rozwój, np. emocjonalny czy ruchowy. Na każdym etapie rozwoju, zabawki spełniają poszczególne funkcje edukacyjne. Zabawki przeznaczone dla najmłodszych, stymulują jego rozwój emocjonalny, ruchowy, czyli motorykę, W trakcie zabawy, dzieci uczą się zachowań społecznych oraz wyrażania emocji. Dziecko bawiąc się, poznaje otaczający go świat, uczy się zachowań, kształtuje swoje umiejętności i odkrywa zdolności.

Zabawki Big naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych

Niemiecki producent Big, znając potrzeby i upodobania najmłodszych, oferuje wiele zabawek właśnie dla nich. W ofercie marki Big znajdziesz zarówno pojazdy dla najmłodszych, wspierające ich motoryczność, jak i pomagające w nauce pierwszych kroków. Niezwykłą popularnością cieszą się kultowe klocki, laleczki, czy zabawki ogrodowe. Niemiecka jakość i precyzja to najlepsze określenia dla asortymentu produkowanego przez firmę Big. Zabawki oferowane przez tę markę są wykonane z największą starannością o każdy szczegół, a do ich produkcji wykorzystano wysokiej jakości komponenty.

Ponadczasowe klocki

Od dziesięcioleci klocki bawią najmłodszych, dając im niesamowitą radość oraz wiele korzyści pod względem edukacyjnym. Klocki dla najmłodszych to proste elementy, z których dziecko tworzy pierwsze konstrukcje. W trakcie budowy maluch rozwija swoją wyobraźnię, uczy się cierpliwości, trenuje manualność oraz koordynację ręka-oko. Klocki doceniane przez rodziców, są jedną z ulubionych zabawek zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Firma Big zabawki posiada w swojej bogatej ofercie niezwykle kolorowe i atrakcyjne dla dzieci klocki, często z wizerunkiem ulubionego bohatera z kreskówki. Producent tworzy tematyczne zestawy klocków, aby każde dziecko mogło odnaleźć zabawkę z ulubionymi postaciami z bajek.

Pojazdy nie tylko dla chłopców

Wysokiej jakości pojazdy, takie jak samochodziki, jeździki, popychacze, tory czy rowerki to niezwykle atrakcyjne zabawki oferowane przez znaną i cenioną firmę Big. Odpowiednio zaprojektowane i bardzo atrakcyjne wizualnie, zachęcają dzieci do zabawy, dając im nie tylko radość, ale również pomagając im w kształtowaniu zdolności ruchowych i koordynacji. Wykonane z największą dbałością, są bezpieczne dla najmłodszych, a kolorystyka i ciekawe wzornictwo są niezwykle atrakcyjne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Producent przygotował także dla małych fanów motoryzacji elementy związane z ruchem drogowym, np. sygnalizacja świetlna i znaki drogowe, które zapoznają najmłodszych z zasadami ruchu drogowego. Bardzo atrakcyjne dla dzieci są kolorowe huśtawki i bujaki, które wspierając rozwój ruchowy, dają wiele radości najmłodszym. Big proponuje wręcz bajeczne huśtawki, przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci.

Producent oferuje także równie ciekawe zabawki do ogrodu, które wymuszają na dziecku ruch na świeżym powietrzu, przyczyniają się do zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Piaskownice i foremki, podobnie jak klocki, umożliwiają budowanie i stawianie pierwszych konstrukcji. Uczą dziecko koncentracji, cierpliwości oraz koordynacji wzrokowo ruchowej. Bawiąc się z rówieśnikami, dziecko uczy się także zachowań społecznych.

Wybierając zabawki, należy zawsze mieć na uwadze ich funkcję edukacyjną. Dla każdej grupy wiekowej dedykowany jest inny rodzaj zabaw, który gwarantuje spełnienie przez nią funkcji edukacyjnej. Pamiętaj także, że zabawki nie zastąpią wspólnej zabawy i jedynie radość czerpana z bycia z rodzicem daje gwarancję prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka. Zabawki oferowane przez firmę Big są bezpieczne i trwałe, posiadają stosowne certyfikaty i dopuszczenia do użytku, jednak w przypadku najmłodszych dzieci zawsze bądź obecny w czasie zabawy i reaguj na niepożądane zachowania.