Haft komputerowy - co to jest i jak powstaje?

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć stwierdzenie haft komputerowy. Wykonywaniem go zajmuje się coraz więcej firm i przez to stał się on niezwykle popularny. Jednak czym jest taki haft? Jak przebiega proces jego robienia i na czym dokładnie polega? Tego właśnie dowiesz się z poniższego artykułu. Może zainteresuje Cię ta kwestia i sam postanowisz nabyć produkty, które zdobione są tą metodą, a może już je masz, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy. 

Czym jest technologia haftu komputerowego?

Haft komputerowy to jedna z technik zdobienia tkanin, ale aby dokładnie wyjaśnić jej działanie, należy przypomnieć sobie kilka faktów z historii. Haft, a dokładniej haft ręczny i sama idea tego zdobienia jest chyba każdemu dobrze znana. Wykonuje się go od starożytności, a w XXI wieku metoda ta została zmechanizowana i do robienia go zaczęto wykorzystywać maszyny hafciarskiej. Aktualnie proces ten nie różni się, aż tak bardzo od tego dziewiętnastowiecznego, ponieważ również wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, z taką różnicą, że w dzisiejszych czasach rolę tą pełnią komputery. Haft, wykonany techniką komputerową, jest zdobieniem trwałym, odpornym na blaknięcie i uszkodzenia mechaniczne oraz idealnie odwzorowującym projekt, który autor postanowił przenieść na tkaninę. Warto jednak pamiętać, że wybór materiału nie może być przypadkowy. 

Jak zrobić haft techniką komputerową? Haft komputerowy z Łodzi - nie jest skomplikowany proces, do którego potrzebne będą przede wszystkim projekt, nici, maszyna hafciarska i komputer. Projekt może być grafiką lub jakimś napisem wykonanym przez Ciebie lub gotowym wzorem. Wśród wyboru nici masz ogromne pole do popisu. Kolorystyka zazwyczaj jest dowolna, a do tego możesz postawić na warianty ognioodporne lub metalizujące, które zapewnią Twojemu projektowi niesamowity wygląd. Pracę maszyny kontroluje komputer, który posiada zaawansowany i specjalistyczny program do haftu. Takie połączenie tradycji z technologią zapewni świetnej jakości, trwałe i piękne wykonanie. 

Jak powstaje haft komputerowy?

Na samym początku procesu tworzenia haftu komputerowego w Łodzi przygotowuje się projekt i przesyła się go do firmy zajmującej się haftem komputerowym. Specjaliści pracujący w takiej firmie dostosowują go do tego, aby już w finalnej wersji można było go umieścić na wskazanym przez klienta materiale. Jeśli kolejny nie posiada swoje projektu, graficy zajmują się jego tworzeniem od samych podstaw. Kluczową rolę w całym procesie odgrywa wektorowanie, które pozwala na precyzyjne odwzorowanie projektu i dostosowanie go do programu komputerowego oraz pracującej na jego zasadzie maszyny hafciarskiej. Na samym końcu następuje haftowanie. Maszyna zaczyna pracę i proces tworzenia małego arcydzieła. Dzięki nowoczesnej technologii, to co znajduje się na ekranie komputera, w łatwy sposób zostaje przeniesione na tkaninę. Odwzorowanie jest dokładne, w świetnej jakości i w znakomitej gamie kolorystycznej.  Metoda ta sprawdza się na przeróżnych tkaninach i jest świetną alternatywą dla ubrań kupowanych w popularnych sieciówkach.