strona internetowa

Kreator stron internetowych - co to jest i do czego służy?

W dzisiejszych czasach Internet jest największym medium, jakie istnieje. Dzięki niemu miliony ludzi, mogą co rano przeczytać o najnowszych wydarzeniach w swoim kraju i na świecie ze stron informacyjnych. Pasjonaci i hobbyści z każdej możliwej dziedziny rozwijają i dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi na forach internetowych. Artyści prezentują swoje prace na blogach, a sprzedawcy przedstawiają swoje produkty i starają się je sprzedać w sklepach internetowych i portalach aukcyjnych. Wszystkie te aktywności mają miejsce na stronach internetowych.

Strona internetowa

Strona internetowa są to logicznie uporządkowane zbiory, zdjęć, widgetów, tekstów, ekranów, okien i guzików, które połączone razem za pomocą języka programowania, tworzą jedną całość, przyjazną w odbiorze dla zwykłego użytkownika. Każda strona internetowa/www posiada swój indywidualny i niepowtarzalny adres elektroniczny przypisany tylko do niej. Jeśli znamy adres www strony, która nas interesuje. Możemy za pomocą jednej z wielu przeglądarek internetowych zobaczyć jej treść. Na tę chwilę w Internecie jest około 1,88 miliarda stron internetowych. Muszę zauważyć, że liczba ta w ostatnich latach mocno wzrosła i z każdym miesiącem rośnie szybciej. A to za sprawą coraz to łatwiejszego i bardziej intuicyjnego oprogramowania do tworzenia stron www. 

Tworzenie stron internetowych

Jeszcze jakiś czas temu, aby stworzyć stronę internetową, musiało się znać któryś z języków programowania na to pozwalających lub zapłacić specjaliście za stworzenie strony internetowej za nas. Jednak od kilku lat możemy znaleźć w sieci firmy, udostępniające nam darmowo lub za niewielką odpłatą narzędzie, które znamy pod nazwą, kreator stron www. Spytacie, co to jest kreator stron www? Jest to nic innego jak narzędzia pozwalające nam w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób stworzyć własną stronę internetową.

Co to jest kreator stron internetowych?

Kreator stron www co to? Otóż kreator stron www, pozwala każdemu, nawet osobą, które nigdy w życiu nie miały do czynienia z programowaniem. Na stworzenie własnej strony www, która może mieć jakiekolwiek przeznaczenie. Tak naprawdę ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Od samego początku kreator stron www prowadzi nas za rękę i instruuje, co w danym kroku procesu tworzenia mamy zrobić. Pokazuje nam, jak wybrać tło naszej strony. Pyta, czy strona ma być aktywna, czy może statyczna itd. Kreatory posiadają również bazę szablonów stron, na których możemy się opierać. Wybierając taki szablon, wystarczy, że wypełnimy go treścią i właściwie mamy już gotową stronę.

Jaki kreator stron internetowych wybrać?

Obecnie na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych możemy znaleźć wiele firm oferujących autorskie kreatory stron www. Firmy te prześcigają się wzajemnie w wyścigu o najlepszy kreator stron internetowych na świecie. W zależności, jaką stronę www chcielibyśmy stworzyć, musimy wybrać odpowiedni dla nas kreator. Czy ma być to forum, sklep internetowy, blog lub wizytówka naszej firmy, każdy kreator będzie w czymś lepszy i gorszy. Oczywiście istnieją kreatory stron www, które w swojej ofercie mają wszystkie te podtypy stron internetowych i absolutnie nie twierdzę, że czegoś im brakuje. Jednak, aby znaleźć odpowiedni dla nas kreator, lepiej będzie, jeśli przyjrzymy się kilku z nich i wybierzemy najbardziej odpowiadający naszym potrzebą.

W czym wybierać?

Każdy z producentów kreatorów do tworzenia stron www, posiada własne, szablony, grafiki, oprogramowanie i instrukcje pozwalające na tworzenie strony od podstaw. Wybierając interesujący nas kreator, musimy wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak: szata graficzna, hosting, język kreatora, język, w jakim strona będzie napisana lub czy kreator wspiera aplikacje na telefony. Ale i tak dla wielu, jednym z najważniejszych argumentów w wyborze kreatora będzie jego cena. O ile małe i średnie firmy mogą sobie bez najmniejszych problemów pozwolić na opłaty nawet za najdroższe kreatory stron www. Tak już pojedynczy twórcy czy też jednoosobowe działalności gospodarcze takiej płynności finansowej już nie mają. I to właśnie takie osoby będą musiały znaleźć taką alternatywę, żeby uśrednić w jak największym stopniu cenę i jakość kreatora, który pomoże im na stworzenie swojej pierwszej strony internetowej.

Tak czy inaczej, w dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, więc jeśli chcemy coś pokazać światu, musimy najpierw stworzyć swoje własne miejsce w Internecie. Powodzenia!