usta

Botoks - zastosowanie i działanie

Nieubłagany bieg czasu oraz działanie sił grawitacji sprawia, że z upływem lat na twarzy oraz szyi pojawiają się zmarszczki. Czy istnieje skuteczny sposób, aby zatrzymać nieestetyczne skutki starzenia? Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że istnieje wiele rozwiązań, z których codziennie korzystają rzesze kobiet. Jednym z popularniejszych jest botox na szyję oraz twarz. Zabieg skutecznie poprawia kondycję skóry na długi czas i wizualnie ją odmładza. Jeśli pragniesz zachować młodość na dłużej, powinnaś rozważyć terapię z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Kiedy warto zdecydować się na botox?

Terapię stosuje się na wybrane miejsca na szyi, żuchwie oraz twarzy - najczęściej okolice oczu, ust oraz czoła. Wskazaniem do podjęcia zabiegu są zmarszczki i wiotka skóra, spowodowane ciągłym ruchem mięśni oraz wpływem grawitacji. Toksyna botulinowa skutecznie blokuje sygnały nerwowe, nie pozwalając na zbyt mocne reakcje mięśniowe. Tym sposobem skóra staje się zrelaksowana i wygładzona, co znacznie podnosi estetykę wyglądu. Botox na szyję stosuje się głównie w przypadku widocznego mięśnia szerokiego oraz dla poprawy linii żuchwy. Decydują się na niego często panie posiadające smukłą szyję, o których widoczne są pionowe pasma mięśni. Iniekcja toksyny powoduje, że skóra staje się zrelaksowana i miękka, co optycznie dodaje szyi młodszego wyglądu. Ogromną zaletą botoksu jest jego powszechne stosowanie. Zabieg można wykonywać praktycznie w każdym obszarze narażonym na zbyt mocne ruchy mięśni twarzy.

Iniekcja toksyny, czyli przebieg zabiegu botoksu

Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego. Celem badania jest określenie, czy nie ma przeciwwskazań do terapii i zagwarantowanie całkowitego bezpieczeństwa pacjentce. Iniekcja toksyny botulinowej to zabieg inwazyjny, dlatego przy wykonywaniu go stosuje się szczególną ostrożność. Całość polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu i powinna być wykonywana jedynie przez profesjonalny personel. Botox na szyję działa hamująco na połączenia nerwowe mięśni, co sprawia, że znika napięcie w kluczowych miejscach tworzenia się zmarszczek i wiotkości. Tym sposobem tworzenie się kolejnych fałdek skóry jest uniemożliwione, a mięśnie szyi są rozluźnione. Analogiczny przebieg ma stosowanie botoksu na żuchwę oraz mięśnie twarzy – daje wyraźny efekt zrelaksowania obszaru poddawanego terapii. Skóra wydaje się młodsza, bardziej elastyczna i cała twarz optycznie nabiera młodszego wyrazu.

Zdecyduj się na profesjonalistów od botoksu

Decydując się na zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej pamiętaj, aby udać się do sprawdzonego centrum medycyny estetycznej. To ważne, aby przed terapią został przeprowadzony dokładny wywiad lekarski oraz żebyś została poinformowana na temat wszystkich aspektów zabiegu. Wykonując botox na szyję lub inne obszary ciała, warto powierzyć swoje zdrowie wykwalifikowanemu personelowi, który zadba o powodzenie terapii i brak skutków ubocznych. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne, ciąża oraz niektóre leki. Konieczne jest poinformowanie personelu o wszystkich chorobach i alergiach. Wybierając miejsce wykonania terapii, warto zwrócić uwagę na certyfikaty oraz opinie o centrum. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jesteś pod dobrą opieką, a zabieg zakończy się sukcesem.

 

Wykonując botox na szyję oraz twarz, można mieć pewność, że likwidacja zmarszczek przebiegnie szybko, a efekt będzie odczuwalny i widoczny przez długi czas. Po zabiegu skóra staje się odmłodzona i zrelaksowana, co zapobiega powstawaniu dalszych fałdek na skórze. Terapia jest stosowana od wielu lat w medycynie estetycznej i wykonana w profesjonalnym gabinecie okazuje się całkowicie bezpieczna. Jeśli zmagasz się z uciążliwą wiotkością skóry oraz widocznym mięśniem szerokim, zdecydowanie powinnaś rozważyć botox na szyję. Dzięki terapii w krótkim czasie zyskasz efekt odmłodzenia dekoltu, co pozwoli cieszyć Ci się wspaniałym wyglądem i nie zważać na upływ czasu.